Панічні атаки
Панічна атака – це крайня тривога, що раптово накотила, страх, напруга і погане самопочуття: серцебиття, пітливість, запаморочення, задишка… Коли це відбувається вперше, багато хто починає думати про якесь тяжке захворювання серця, ендокринної або нервової систем, травлення, з'являється страх померти, поспішають викликати « швидку допомогу », але до приїзду « швидкої допомоги » все і проходить.
Люди починають ходити по лікарях, намагаючись знайти причину « приступів » - марно, це викликає тривогу ще більшу. Виробляється рефлекс страху, виникає очікування нападу, а це, у свою чергу, закріплює повторність атак. У тих хто не вміє справлятися з такими ситуаціями життя перетворюється на кошмар. І у вас, і у близьких.
Під час панічної атаки потрібно знати, по перше і головне, що від панічних атак не вмирають, вони самі по собі не можуть бути причиною смерті.
сі живі істоти, а особливо люди, відчувають страх. Страх задуманий природою для того, щоб уберегти нас від небезпеки і зберегти життя.
Панічна атака – це страх, який спрацював НЕ ВЧАСНО, коли в реальному житті для цього не було причин. Найкращий та найефектніший варіант при цьому – звернутися до психотерапевта.
Як полегшити момент панічної атаки
- Починайте дихати належним чином: вдих на 4 рахунки, видих на 6.
- Випийте склянку води з ложкою цукру повільними ковтками.
- Ополосніть обличчя та руки до ліктя холодною водою.
- По можливості створіть собі фізичний комфорт, температурну, зручну позу, сидячи чи лежачи.
- Залишайтесь на місці. Намагайтеся робити менше хаотичних рухів, які можуть викликати тахікардію та збільшувати почуття тривоги.
- Прийміть заспокійливу таблетку під язик.
- Під час панічної атаки рекомендовано в блокноті чітко і зрозуміло записувати так звану « мантру»: « Я знаю, що це панічна атака, так було вже багато разів, а значить і зараз не станеться нічого, що могло б загрожувати моєму життю, це незабаром закінчиться і до мене повернеться гарне самопочуття»- і перечитуйте цей текст написаний вашою рукою в момент нападу.
Лікар із загальної гігієни
Івано-Франківського відділу
ДУ « Івано-Франківський
ЦКПХ МОЗ»
Юрій Мікула