Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рекомендації щодо правил поведінки, етики спілкування з людьми з інвалідністю, іншими маломобільними групами населення

Дата: 10.12.2024 09:43
Кількість переглядів: 66

Фото без описуГоловне — ставитись до людей з інвалідністю так само, як і до інших людей, з повагою.

В центрі уваги — людина.

Складовими такого ставлення є:

Толерантність.

Рівноправ'я.

Розуміння.

Шанобливість.

Визнання.

Сприйнятливість.

Завжди зосереджуватись на людині, а не на її інвалідності. Потреби людини можуть бути різними, підхід до задоволення потреб повинен залишатися однаковим для всіх.

Належна комунікація (етика спілкування) важлива під час надання допомоги будь-якому споживачу. Важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до людини з інвалідністю, а не до супроводжуючої її особи.

Розмовляючи з людиною, яка пересувається на візку, намагайтесь розташуватися так, щоб її та ваші очі були на одному рівні, тоді вам буде простіше вести розмову. Також, можливо, вам доведеться переміститись у більш “спокійну зону” для того, щоб допомогти такій особі поспілкуватись з

вами.

Розмовляючи з людиною, яка має труднощі в спілкуванні, слухайте її уважно. Майте терпіння її вислухати, чекайте доки людина закінчить фразу. Не виправляйте її та не намагайтесь пояснити щось замість неї. Якщо це потрібно, ставте короткі запитання, які потребують коротких відповідей.

Розмовляючи з людиною, що не чує або має обмежений слух, дивіться їй прямо у вічі і говоріть чітко. Деякі люди читають по губах.

Намагайтесь стояти так, щоб вас та ваші уста було добре видно та щоб вам нічого не заважало.

Особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути необхідним читати по губах. Під час розмови дивіться на людину, щоб їй було добре видно ваше обличчя. Яскраве сонячне світло чи тінь можуть заважати сприйняттю, ускладнити читання по губах.

Говоріть чітко своїм звичайним голосом та зі своєю звичайною швидкістю, крім випадків, коли особа попросить вас говорити голосніше чи повільніше. Використовуйте чіткі, короткі речення. Якщо особа з інвалідністю не зрозуміла вас, не бійтесь повторити сказане або спробуйте перефразувати речення.

Деяким особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути легше зрозуміти вас, якщо ви також використовуватимете жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху. Також для правильного спрямування осіб з інвалідністю допомагає використання мап. Якщо вас не зрозуміли,

запропонуйте поспілкуватись за допомогою ручки й паперу.

Не робіть висновків, що особа з інвалідністю потребує допомоги тому, що вона має інвалідність. Те, що вам може здатись “боротьбою” чи подоланням перешкод, для когось може бути гарно скерованим звичайним процесом - у власному темпі та власним шляхом. Завжди спочатку спитайте,

і якщо особа з інвалідністю каже вам, що вона не потребує вашої допомоги, просто прийміть цю відповідь. Не нав'язуйте свою допомогу й не ображайтесь, якщо від Вашої пропозиції відмовляться.

Ніколи не торкайтесь людини з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу. Це неввічливо, а також може вплинути на їх рівновагу.

Якщо вашої допомоги потребує користувач візка, спочатку спитайте людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформуйте, що ви збираєтесь довезти її.

Якщо ви супроводжуєте людину з порушенням зору чи таку, що не бачить, ви маєте дозволити їй взяти вас за лікоть та йти поруч. Завжди коментуйте шлях і маршрут, яким ви йдете. Наприклад: "За декілька кроків ми повернемо ліворуч" чи "Ми підходимо до сходів". Коли ви досягли необхідного місця, повідомте людину, де вона знаходиться.

Якщо людина з інвалідністю має супроводжуючого чи собаку-поводиря, вона може йти поруч з вами, але не тримаючись за вас. Собаки-поводирі дуже гарно натреновані, тому ви не маєте торкатись до них, годувати, відволікати собаку, бо вона працює.

 

 

Підготувала фахівець з дослідження факторів

навколишнього середовища Івано-Франківського

районного відділу ДУ «Івано-Франківський

ОЦКПХ МОЗ»

Оксана ПИВОВАР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь