Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Алергія

Дата: 23.04.2024 10:24
Кількість переглядів: 134

Фото без описуАлергія – це реакція організму на загалом безпечні речовини, які дана імунна система з якихось причин «вважає» шкідливими. Часто алергія проявляється у дітей та може зникнути з дорослішанням, однак багато видів алергії зберігаються протягом усього життя людини.

Схильність до алергії успадковується, та чи розвинеться вона – залежить від чинників навколишнього середовища. Алергія може з’явитися і в дорослому віці на речовини, які раніше організм не сприймав як шкідливі.

Існує 4 типи реакцій гіперчутливості:

I тип. АНАФІЛАКТИЧНИЙ. При надходженні алергену в організм вперше, викликається поява специфічних антитіл (сенсибілізація). При повторному контакті у сенсибілізованому організмі виникає масивний викид медіаторів запалення що  провокують прояви алергічної реакції. До такого типу реакцій відносяться: анафілактичний шок, набряк Квінке, кропив'янка, атопічна бронхіальна астма. Причинами виникнення такої реакції є: пилок рослин, деякі лікарські засоби, побутові та харчові алергени.

ІІ тип. ЦИТОТОКСИЧНИЙ. При такому типі гіперчутливості виділяються специфічні антитіла до клітин/речовин які є чужорідні, в результаті виникає гибель цих клітин. Такий тип реакції може зустрічатися при трансплантації органів, переливанні крові, медикаментозній алергії.

III тип. ІМУНОКОМПЛЕКСНИЙ. В нормі при зустрічі антигена (алергена) з антитілом утворюються імунні комплекси, які в подальшому інактивуються. При даному типі гіперчутливості організму комплекси антиген-антитіло не руйнуються а відкладаються у органах і тканинах запускаючи каскад реакцій шо призводить до руйнування навколишніх тканин. До такого типу реакцій відносяться ауто-алергічні захворювання, алергічний дерматит, сироваткова хвороба, імунокомплексний глоферулонефрит.

IV тип. Гіперчутливість сповільненого типу лежить в основі розвитку інфекційної (мікробної) алергії та контактного дерматиту. У відповідь на потрапляння алергена утворюються сенсиблізовані Т-лімфоцити, які при повторному контакті з алергеном запускають каскад реакцій, що призводить до проявів алергії. Відповідь організму на алерген при 4 типі реакції гіперчутливості формуються від кількох годин до декількох днів.  До таких реакцій відносяться: проба Манту, алергічні прояви при інших захворюваннях, таких як сифіліс, герпес, токсоплазмоз,  контактний дерматит/кон’юнктивіт.

Алергени та різновиди алергії

До найпоширеніших алергенів належать:

  • пилок рослин – алергію на нього називають полінозом, «сінною лихоманкою», пилковою і сезонною алергією, алергічним ринітом;

  • пилові кліщі;

  • лупа, піт, слина та інші виділення домашніх тварин;

  • продукти харчування, особливо горіхи, фрукти, молюски, яйця та молоко;

  • укуси комах;

  • лікарські засоби, включно з ібупрофеном, аспірином та деякими антибіотиками;

  • цвіль – коли її спори, що виділяються в повітря, потрапляють у дихальні шляхи;

  • латекс (наприклад, латексні рукавички, що використовуються медичними працівниками);

  • побутова хімія, включно з мийними засобами та фарбами для волосся.

Знання про різні типи реакцій допомагає спеціалістам вибрати правильну тактику в діагностиці та лікуванні алергій.

При першому прояві алергічної реакції, необхідно звернутися до спеціаліста, в жодному випадку не намагатися усувати захворювання самостійно. Це може не тільки не принести результату, а й бути небезпечним.

 

Фахівець з дослідження факторів

навколишнього середовища санітарно-гігієнічної

лабораторії Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Оксана ПИВОВАР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь