Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Особливості розвитку молочних господарств на Прикарпатті

Дата: 25.03.2024 09:25
Кількість переглядів: 43

Фото без описуНа Івано-Франківщині відбулось засідання у форматі «круглого столу» з питань стану та перспектив розвитку молочного скотарства у сільськогосподарських підприємствах області за участю керівників господарств з виробництва сирого молока та молокопереробних підприємств, представників департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації.

В роботі семінару взяли участь перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Микола Сендецький та начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Іван  Васьків.

Під час першої частини семінару учасники відвідали молокопереробне підприємство ПП «Рідна Земля ІФ», ознайомились з виробничим процесом виробництва молочних продуктів, зокрема молока, кефіру, сметани, йогурту, масла, та виробничою лабораторією на підприємстві.

Спеціалісти виробничої лабораторії підприємства розказали про її роботу, зокрема про контроль вхідної сировини та готової продукції за фізико-хімічними та органолептичними показниками.

Під час другої частини семінару учасники переглянули відеоролик про роботу молочно-товарної ферми сільськогосподарського виробничого кооперативу ім.М.Грушевського.

Своєю чергою, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в області представили Програму контролю сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль».

«Молочний модуль» – програмний  додаток, що сприяє співпраці операторів ринку з лабораторією та компетентним органом з метою виконання вимог законодавства у сфері безпечності та якості молока та молочних продуктів, що еквівалентні вимогам Європейського Союзу.

Програмний додаток забезпечує контроль допустимих критеріїв до сирого молока, які обумовлюють його придатність для введення в обіг, а саме:

  • загальна забрудненість мікроорганізмами;

  • кількість соматичних клітин;

  • вміст залишків ветеринарних препаратів та/або інших забруднюючих речовин;

  • точка замерзання або густина молока.

Довідково.

Станом на березень 2024 року у програмному контролі сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» на Прикарпатті беруть участь 14 господарств з виробництва сирого молока.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь