Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

5 міфів про електронні сигарети

Дата: 19.10.2023 13:46
Кількість переглядів: 137

  1. Фото без описуЕ-сигарети менш шкідливі, ніж звичайні

При використанні е-сигарет виробляється аерозоль (пара), що містить токсичні речовини: гліколі, альдегіди, летючі органічні речовини, поліциклічні ароматичні вуглеводні, тютюноспецифічні нітрозаміни, метали, частинки силікату, дикарбоніли та гідроксикарбоніли. Окрім того, у аерозолі є й специфічні для нього речовини (в диму звичайни сигарет їх немає) – наприклад, гліоксаль, який є отрутою.

  1. Е-сигарети допоможуть кинути курити

Відповідно до результатів останніх досліджень, ці пристрої затягують процес відмови від куріння — дорослі курці, які використовують електронні сигарети, мають на 28% менше шансів припинити курити. До того ж людина взагалі може передумати кидати, адже більшість вірить у те, що е-сигарети безпечніші за звичайні.

  1. Вторинний дим е-сигарет не шкідливий

Вторинний аерозоль, що потрапляє у навколишнє середовище, містить 1,2-пропандіол, ацетальдегіди та формальдегіди, деякі летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали (рівні таких металів, як нікель і ром, у аерозолі вищі, ніж у диму від звичайних сигарет). Пасивне вдихання парів з е-сигарет шкідливе!

  1. Е-сигарети не викликають залежності

Зазвичай е-сигарети містять нікотин, який викликає важку психічну залежність та впливає на швидкість передачі сигналів нейронними зв’язками. Доведено, що споживачі е-сигарет, стають залежними ще й через смак та запах пристроїв.

  1. Е-сигарети можна курити там, де не можна звичайні сигарети

В Україні заборонено курити цигарки, кальяни та електронні сигарети у громадських місцях з 2012 року. З липня 2022 року цей список поповнився і приладами для нагрівання тютюну.

Безпечного куріння не існує!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь