Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Тромбозом: ознаки захворювання

Дата: 16.10.2023 10:13
Кількість переглядів: 289

Фото без описуТромбоз – це утворення кров’яних згустків (тромбів) у кровоносних судинах. У нормі поява тромбів є важливим механізмом реакції організму на пошкодження судин: кров згортається, утворюючи згусток, який перекриває кровотік і зупиняє втрату крові. Однак через низку хвороб, механізм тромбоутворення може запускатися без кровотечі.

Якщо раніше тромбоз був проблемою старшого покоління, то сьогодні проблеми з судинами мають і молоді люди. Що сприяє утворенню тромбів і що робити, щоб їх не виникло?

Як дізнатися, чи є у мене тромби - симптоми

Тромбозом хворіють насамперед люди старші за 60 років, хворі на діабет, курці, люди, котрі зловживають спиртним або страждають зайвою вагою. А ось малорухливий спосіб життя - основна причина, чому відривається тромб у молодих людей.

Залежно від місць виникнення розрізняють венозний і артеріальний тромбоз, що викликає інфаркт. Згусток крові в мозку може призвести до інсульту. А ось тромб в серці може викликати раптову смерть. 

Тромби - симптоми і тривожні сигнали:

різкий пульсуючий біль, оніміння, набряклість (переважно тромби на руці, на ногах);

задишка в грудях;

запаморочення;

можуть виникнути проблеми з мовленням у разі тромбів у мозку;

посиніння шкіри, ефект "набряклих вен".

Навіть різкий рух або травма можуть спровокувати відрив тромбу від стінки судини (тромбоемболії). В цьому випадку кровотік припиняється, що часто стає причиною ішемічного інфаркту.

Що робити, щоб не утворювалися тромби: рекомендації

Тромбоз - дуже підступний. Уберегтися від застою крові можна, якщо виконувати наступні рекомендації:

Більше займатися спортом. Лікарі рекомендують виділяти 30 хвилин на фізичні вправи (гімнастику, розтягування і зміцнення м'язів) по чотири рази на тиждень. Якщо вам лінь самим робити регулярну зарядку - запишіться до спортзал до тренера і розкажіть йому про проблему. Спеціаліст обов'язково врахує всі нюанси зі здоров'ям і розробить адекватний графік.

Відмовитися від шкідливих звичок. Зрозумійте, ваше здоров'я - тільки в ваших руках. Викиньте сигарети і забороніть собі вживати алкоголь.

Дотримуватися дієти. Ця порада стосується насамперед людей, які страждають зайвою вагою. Обмежте споживання жирів і введіть в раціон більше свіжих фруктів і овочів (наприклад, цитрусові і часник знижують ризик тромбозу). Якщо вас цікавить, що пити, щоб не було тромбів, то врахуйте - тільки після консультацій у лікарів можна приймати препарати, що розріджують кров.

Вибирати зручний одяг. Білизна, що занадто стискає тіло, ускладнює кровообіг в кінцівках, перешкоджаючи притоку крові. Разом з тим лікарі радять носити компресійні панчохи, гольфи, колготи і т.д. вже за наявності варикозу вен після операцій.

 

Біолог санітарно-гігієнічної 

лабораторії Івано-Франківського

районного відділу ДУ «Івано-Франківський 

ОЦКПХ МОЗ»

Оксана ПИВОВАР

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь