Обережно - ієрсиніоз!
Ієрсиніоз – гостре інфекційне зооантропонозне захворювання, що характеризується переважно ураженням шлунково-кишкового тракту, шкіри, суглобів, інших органів і систем організму. Його також називають ще, як кишковий ієрсиніоз.
Резервуаром інфекції у природі є гризуни, свійські тварини, собаки, худоба (як правило, свині). Поширення захворювання можливо і через людей, проте передача інфекції від людини до людини – явище вкрай рідкісне.
Хвороба передається фекально-оральним шляхом через вживання забруднених овочів, фруктів, молока, м’яса, що не пройшли термічної обробки після тривалого зберігання у холодильнику чи підвалі.
В більшості характерною особливістю є загальнотоксичний синдром. Проявляється він у формі лихоманки, температура якої коливається в межах 40°C, озноб, головний біль, загальна слабкість, ломота в суглобах і м’язах.
Що стосується сприйнятливості людей до ієрсиніозу, то вона є досить низькою. Тривалість інкубаційного періоду при ієрсиніозі становить приблизно від 1 до 6 днів.
Для уникнення захворювання рекомендуємо вживати лише термічно оброблену їжу та кип’ячену чи бутильовану воду в заводській упаковці, дотримуватись правил особистої гігієни особливо при догляді за тваринами. Дотримуйтеся правил обробки продуктів харчування!
У разі виникнення симптомів, характерних для ієрсиніозу, звертайтеся до лікаря.
Не займайтеся самолікуванням! Бережіть себе!
Підготувала лікар-епідеміолог відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань
Ольга ГОЛУБЧАК