Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про формування розуміння залежності здоров'я і психологічного стану від якісного харчування здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти

Дата: 05.09.2023 09:45
Кількість переглядів: 215

Фото без описуХарчування дітей – одна з найбільш обговорюваних і актуальних тем для батьків, педагогів, лікарів. Як прищепити звички правильного харчування дітям, що включити в дитяче меню, що вважається правильним харчуванням? Ці та багато інших питань обговорюються вже не вперше, адже беззаперечним є факт, що здоров’я дітей залежить майже на всі 100 % від того, чим вони харчуються. Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові, а тому питання здорового харчування актуальне завжди, це питання поза часом.

Але навчити дітей розуміти, що дуже важливо якісно харчуватися, споживати корисні продукти та ігнорувати (або хоча б не зловживати) шкідливі, насправді, не так і легко. Ця звичка формується у дітей дуже довго.

Всі ми чудово розуміємо, що будь-яка дитина навряд чи відмовиться від пропозиції з’їсти пачку чипсів,  сухариків зі смаковими добавками; будь-які напівфабрикати і фастфуд; випити газованих напоїв. Не знаю, чи є такі діти, які жодного разу не їли цих шкідливих продуктів. Це нормально, що дитині хочеться спробувати те, що в такій гарній обгортці на полицях магазинів, про що вона так часто бачить рекламу, те, що їдять діти на ігровому майданчику.  І батьки, часто  вимушено, купують дитині фастфуд, чипси, газовані напої й таке інше. Але небезпека в тому, що дуже часто це стає щоденною їжею дитини, і тоді починаються проблеми зі здоров’ям.  Незбалансоване швидке харчування спричиняє ожиріння, всілякі порушення в ендокринній та імунній системах, що в свою чергу надалі обов'язково позначається на фізичному і розумовому розвитку дитини. Так от, щоб уникнути таких проблем, про якісний, корисний раціон харчування дитини мають  піклуватися і батьки, і педагоги.

ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Поради для вчителів:

  • Перетворіть урок про здорове харчування на гру – нехай діти самі розділяться на групи і складуть свій обід, де кожен із них буде стравою. Попросіть розповісти їх, чому вони вибрали саме таку їжу, чим вона корисна. Ця гра дасть можливість побачити і проаналізувати, що діти вже знають про здорове харчування і що споживають вдома. У початкових класах можна проводити уроки правильного харчування із запрошенням батьків, дієтологів або хоча б дієтичної медсестри, якщо така є у закладі. Розповідь про корисні продукти можна подати у формі казки – так учні краще сприймуть і запам’ятають складну інформацію.

  • Розповідайте про користь від продуктів, яку діти можуть отримати вже, але розповідайте доступно, просто, на «дитячій мові»: наприклад, щоб краще думалось, можна поїсти горіхів, щоб швидко вирости і стати сильним – пийте молоко та їжте сир. І т.д.

Поради для батьків щодо здорового харчування вже розробило МОЗ України:

 

  • Привчати дітей до різних смаків – не маскувати овочі у страві, давати пробувати їх по кілька разів і самим так харчуватись.

  • Їсти всім разом без телевізора.

  • Встановити регулярні прийоми їжі, чітко визначити час для сніданку, обіду і вечері.

  • Не використовувати їжу як нагороду чи покарання.

  • Слідкувати, щоб дитина пила достатньо води.

  • Обмежити вживання висококалорійної їжі, жирної та з великою кількістю доданого цукру. Пропонуйте альтернативи: солодощі замініть фруктами, на десерт – смузі, компоти, несолодкі йогурти.

  • Бути прикладом для своїх дітей. Насамперед харчові звички в дитини формуються з найближчого оточення, тому правила харчування в домі мають бути для всіх однаковими.

Поки ми несемо відповідальність за харчування наших дітей, і від нас залежать їхні звички здорового способу життя зараз і в майбутньому.

Начальник Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Валерій ОСТАПОВ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь