Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Небезпека стихійної торгівля !

Дата: 22.08.2023 15:48
Кількість переглядів: 128

 Законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібно роздрібну торговельну мережу. Розміщення даних об’єктів та введення їх в експлуатацію погоджується з відповідними контролюючими організаціями. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість та безпеку. Відповідальність за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть керівники торгових підприємств.

  Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі. Стихійна торгівля харчовими продуктами – є загрозою здоров’ю та добробуту населення. Покупець, купуючи їжу на вулиці, бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для свого здоров’я

     Про наявність в нашому місті стихійної торгівлі  продуктами харчування через засоби масової інформації говорилося не раз. Але ця тема на сьогодні не вичерпана. Стихія і надалі вирує на вулицях   та  площах обласного центру, незважаючи, що на порозі  літо. 

   За даними інфекційної лікарні, більшість їх пацієнтів, які поступили в лікарню, купували продукти на стихійних ринках, з землі.

     А тому ще раз хочемо нагадати, що таке продукти із землі.  Чому із землі та на стихійних ринках купують продукти, зрозуміло – дешевше. А ось чому продають ви коли небудь замислювалися? Такі продавці не йдуть на ринок тільки тому, що в них немає:

- довідки про стан власного здоров'я, зокрема що він не хворіє і не є носієм туберкульозу, сифілісу, кишкових інфекцій. ( Всі ці дані записуються в особовій медичній книжці встановленого взірця).

- довідки від ветлікаря про стан здоров'я його курей, свиней, корів, і зокрема, що тварина перед забоєм була здоровою, а не загинула напередодні і що м»ясо, що продається, є м'ясом молодого баранця, а не бездомного пса.

- документів, в тому числі і ветсанекспертизи, які б засвідчували якість продукту, згідно з діючими нормативам,  та мікробіологічні, хімічні та радіологічні показники.

   Отже, разом з продуктами сумнівної якості, за власні кошти, в додаток можна придбати ще і хворобу
  Фото без описуСир і молочні продукти, куплені безпосередньо з землі, є передовсім елементарно забрудненими, запиленими. До того ж інфекційні хвороби       не обминають і тварин, які хворіють на мастит, туберкульоз, сальмонельоз, лейкоз, та в свою чергу можуть передати це захворювання людині. Окрім цього, існує ще чи малий перелік харчових токсикоінфекцій, на які можна заразитися, купуючи молокопродукти сумнівної якості, або саморобні кондитерські вироби. Адже крем є прекрасним живильним середовищем для розвитку стафілококу. Основним симптомом  отруєння стафілококом є нудота, блювота, інтоксикація. При сильному інфікуванні можливі і летальні випадки.

                 Заразитися та захворіти практично може кожен. Збудник потрапляє до нашого організму через рот, разом з недоброякісною водою, інфікованим харчовими продуктами . Особливо небезпечні є молокопродукти, кров»яні та ліверні ковбаси домашнього виготовлення, домашні кремові вироби, тощо, а також через брудні руки.

               Якщо в магазині ще можна гарантувати якість продукції, то при торгівлі з землі, з необладнаних місць торгівлі такої гарантії дати не можна. Крім того, що разом з пилом цю продукцію можуть забруднювати яйця різномастих гельмінтів, що може привести до спалаху паразитарних захворювань. Серед найпоширеніших – трихінельоз, яке дає важкі наслідки, а зараження відбувається через неперевірену ветеринарним лікарем заражену личинками трихінел свинину.

                 Щоб запобігти можливим випадкам виникнення серед населення харчових отруєнь, інфекційних та паразитарних захворювань  ми радимо не купувати продукти харчування з необладнаних місць торгівлі, при покупці необхідно звертати увагу на терміни реалізації продукції, вимагати від продавців документи, які б підтвердили доброякісність продукції.

                  Саме тому пам'ятайте, що тільки від нашої високої свідомості та суворого дотримання санітарно-гігієнічних вимог  залежить наше здоров»я.

 

 Лікар із загальної гігієни Івано-Франківського відділу

ДУ "Івано-франківський  ОЦКПХ МОЗ "

Ю.Мікула.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь