Вакцинація передчасно народжених
Передчасно народжені діти мають вищі шанси захворіти на інфекційні хвороби, тому важливо, щоб вони вчасно отримали щеплення. Це пояснюється тим, що їхня імунна система менш розвинена. Індивідуальний підхід до кожної дитини, що з’явилася на світ раніше терміну — запорука успішної вакцинації, яка вкрай важлива для захисту незміцнілого організму від інфекцій.
Яким є графік вакцинації недоношених дітей до року?
Народжений раніше терміну малюк потребує особливої турботи, тому батьки повинні знати, коли робиться щеплення недоношеним дітям. Тільки вчасно проведена вакцинація допомагає вберегти новонародженого від можливих ускладнень після перенесених інфекційних захворювань, тому недоношеним дітям до року повинні бути зроблені щеплення від наступних інфекцій:
-
гепатит В (не вводиться дітям з масою тіла при народженні до 1,5 кг).
-
краснуха, кір і паротит.
-
поліомієліт.
-
коклюш, дифтерія, правець (робиться в умовах стаціонару).
-
туберкульоз (за умови, що вага дитини не менше 2 кг).
-
гемофільна інфекція.
-
грип
-
менінгокок
-
пневмокок
Графік вакцинаціі здорових дітей і народжених передчасно зазвичай збігається. Малюки, що з’явилися на світ раніше терміну, процедуру переносять добре . За твердженням лікарів, реакція у них на введений препарат менш виражена. Саме такі дітки особливо потребують підтримки імунної системи. Відтермінування щеплення можливе тільки при певних показниках, які визначає лікар що курує дитиною. При необхідності будь-яке щеплення недоношеній дитині може бути зроблене за індивідуальним графіком. Якщо вага дитини не досягнула 2,5 кг, або виявлені інші причини відставання її розвитку, щеплення БЦЖ їй скасують. Якщо все буде в нормі, то щеплення зроблять перед випискою з пологового будинку. З певних причин його можуть перенести на півроку або рік. Крім недостатньої ваги, показаннями до складання індивідуального графіка вакцинації можуть бути вроджені захворювання, отримані травми в процесі пологів тощо.
Підготувала завідувач відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань
Ольга КУБРАК