Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ЧИСТКУ КРИНИЦЬ

Дата: 13.06.2023 09:39
Кількість переглядів: 157

     Фото без описуЧасто виникає питання:  з якою регулярністю необхідно проводити чистку криниць, щоб мати чисту та смачну воду?

      Чиста вода в криниці залежить від багатьох факторів. Тому для одних криниць чистку проводять один раз в рік, на інших і 2-3 рази на рік. Давайте для розуміння розглянемо основні фактори, які впливають на наявність забруднень криниць.

      По-перше: Чистка криниць залежить від природних умов де знаходиться криниця. Серед них - це тип грунту та місцепроходження грунтових вод. Що це значить. Якщо у вашій місцевості здебільшого чорнозем та велика вологість - вам прийдеться чистити криницю раз 6 місяців, точніше кожної весни та осені. Якщо у вас глиниста земля та суглинок - вода в колодязі буде рідше забруднюватись. Тому бажано проводити очистку навесну після таяння снігу. Інколи, для суглинкових, пісчаних грунтів при невеликих кількостях опадів можна і не проводити чистку, якщо вода без домішків та запахів.

    По-друге: Якість і чистота води залежить від кількості опадів в сезон та кількості снігу в осінньо-зимовий період. Цей фактор паралельно звязаних з каналізаційними і орошуючими каналами, які є у вашій місцевості. Не секрет, що за останні роки в багатьох селах та містах не займаються профілактикою та очисткою ровів, каналів стічних вод та русол річок, особливо у відлигу. Ця вся підшкірна вода поглинається грунтами і попадає через підземні джерела до криниць. 

      По-третє: Промислові та хімічні забруднення при обробці полів. На жаль сучасне господарювання колгоспів, фермерських господарств часто пов"язане з використанням хімії та органіки, яка також може при певних погодних умовах попадати зі стічними водами у колодязі.

   По-четверте: Так звана застояна вода. Інколи бувають ситуації коли в господарстві настільки мало використовується вода з криниці, як наприклад дачники, пенсіонери і т.п. що обєм забору води дуже малий. Тому природнє поновлення і прибування води з джерела ускладнене тиском води стоячої. Тому в таких колодязях притухає прибуття нової чистої джерельної води і вода тухне при наявності органічних домішок.

       Тому господар візуально повинен оцінити якість і чистоту води навесні і восени і по результатах запахів або домішків приступати до очищення криниці.

 

Лікар із загальної гігієни   Івано-Франківського

районного відділу ДУ « ІФ ОЦКПХ МОЗ »

Ю. Мікула


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь