Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Небезпечний шкідник атакує ліси України

Дата: 01.05.2023 10:15
Кількість переглядів: 59

Вузькозлатка ясенева смарагдова Agrilus planipennis, також в деяких наукових джерелах – ясенева  смарагдова златка, є небезпечним карантинним шкідником який завдає величезної шкоди ясеневим насадженням і природним ясеневим лісам.

На даний час шкідник відсутній на території Івано-Франківської області, але враховуючи те, що різні види ясеня широко представлені в лісах, парках, насадженнях України, а також той факт, що вузькозлатка ясенева смарагдова швидко розповсюджується (від 1 до 40 км за рік), на сьогодні немає жодного сумніву, що швидкість її розселення буде залежати від стратегії та тактики проведення спеціальних карантинних та лісозахисних заходів. В цілому, є висока вірогідність розповсюдження златки в регіонах природного поширення ясену, а також в місцевостях де його використовують в якості озеленення в міських парках і скверах.

У 2022 році державними фітосанітарними інспекторами Івано-Франківської області проведено обстеження лісонасаджень, лісосмуг та парків на загальній площі 535 га, з них частково обстеження проводились за допомогою феромонних пасток на площі 50 га, за результатами проведених обстежень шкідника не виявлено.

Велику роль у поширенні шкідника відіграють організації, що займаються озелененням і лісовідновленням, особливо лісорозсадники. Іншим імовірним шляхом інвазії є завезення комах з дерев'яною тарою безпосередньо із регіону їх природного поширення, насамперед з Китаю. Не менш важливу роль у запобіганні поширенню златки відіграють суб’єкти господарювання, які займаються експортом та імпортом лісо-пиломатеріалів а також виробів з деревини і зобов’язані повідомляти фітосанітарних інспекторів про виявлені ними ознаки ураження своєї продукції цим шкідником, або ознаки розповсюдження шкідника на території виробництва.

Зазвичай жуки нападають на відкрито стоячі дерева, особливо на узліссях, але рідше можуть заселяти і дерева у глибині лісу. Заселені дерева зазвичай мають розріджену крону, листя передчасно жовтіє і опадає, уздовж стовбура і головних гілок розвиваються вторинні пагони. На 3-й рік зараження багато гілок відмирає, стовбур тріскається, стають помітні численні льотні отвори. Для виявлення ходів необхідно видалити кору з живих дерев. Довжина тіла дорослих жуків варіює від 7,5 до 15,0 мм дорослої личинки - 26-32мм. Жук смарагдово-зелений із золотистим, бронзуватим або фіолетовим блиском.

Тому наголошуємо всім громадянам та суб’єктам господарювання не бути байдужими та терміново повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в області про виявлені ознаки ураження ясеневою смарагдовою златкою продукції з деревини ясеня або ознаки розповсюдження шкідника на території виробництва, в парках, лісах!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь