РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ
Ротавірусна інфекція - одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини.
«Хвороба брудних рук» характерна для дітей, у яких ще не сформувалися навички особистої гігієни, а захисні можливості організму обмежені. Найбільш поширеною причиною діареї в дітей віком від 6 місяців до 4-5 років в усьому світі є ротавірус. Захворіти можуть і дорослі, але захворювання протікає в легкій формі з менш вираженими симптомами.
Джерело – хвора людина. Передаватися вірус може контактно-побутовим шляхом під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями (наприклад: іграшки, меблі, одяг, підлога). Хоча фекально-оральний шлях передачі є найпоширенішим, інфікуватися вірусом можна також при будь-якому контакті з рідинами організму хворої людини, під час чхання, або контакту з дверними ручками чи іграшками, яких торкався хворий.
Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору, і навіть зневоднення в немовлят, маленьких дітей і рідше у дорослих.
У дітей, які контактували з хворим, симптоми можуть проявлятися вже через 2 дні.
Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини:
-
надмірна сонливість;
-
часте блювання;
-
стілець чорного кольору або в ньому є кров чи гній;
-
підвищення температури тіла в дитини молодше 6 місяців;
-
висока температура тіла більше 24 годин у дитини старше 6 місяців.
Профілактика ротавірусної інфекції.
Специфічна профілактика полягає в вакцинації проти ротавірусної інфекції. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих. Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук після відвідування туалету та громадських місць, перед їжею), а також правил обробки їжі та води. Овочі та фрукти необхідно ретельно мити.
Для пиття та приготування їжі варто використовувати тільки кип’ячену воду. Забруднені іграшки та поверхні необхідно мити з миючим засобом, а обробка 70% розчином етилового спирту, попереджає подальше передавання вірусу.
ПАМ’ЯТАЙМО про дотримання простих і елементарних правил особистої гігієни!!!
Підготувала лікар-епідеміолог
відділення епідеміологічного нагляду(спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань
Ольга ГОЛУБЧАК