Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Ознаки переохолодження та обмороження та основні правила поведінки в умовах низьких температур

Дата: 14.02.2023 10:50
Кількість переглядів: 264

  Фото без описуПереохолодження та обмороження загрожує кожному, хто вдягнений не по погоді та тривалий час перебуває на холоді.

Проявами переохолодження є така ознаки, як: лихоманка, тремтіння, блідість, а згодом і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

   У разі легкого переохолодження достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву, щоб зігрітися. Але, якщо переохолодження тривало досить довго, воно може розвинутися в обмороження, тобто пошкодження тканин у результаті дії низьких температур.

    Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, у снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками.

    До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха та ніс. При першому ступені обмороження шкіра стає блідою, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

   При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багряного відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину лихоманить, підвищується температура тіла.

     Третя й четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

   Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Не можна розтирати обморожене місце снігом, тому що сніг не зігріває, а ще більше прохолоджує та ушкоджує шкіру. Ні в якому разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою! Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то не можна робити розтирання. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати та доставити постраждалого до лікарні. Людину з будь-яким видом відмороження необхідно помістити у тепле приміщення і дати їй гарячий чай або каву.

    Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді:

  • не вживайте алкогольних напоїв — алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, водночас викликає ілюзію тепла;

  • одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, а верхній не повинен промокати;

  • у взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні — вони поглинають вологу та залишають ноги сухими;

  • не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант — рукавички з тканини, що відштовхує воду та не пропускає повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

  • не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. Метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. Крім того, персні на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

  • перед виходом на мороз необхідно поїсти — вам необхідна додаткова енергія.

 

Лікар  із загальної гігієни Івано-Франківського

районного відділу   ДУ «  Івано-Франківський

ОЦКПХ МОЗ »  

Ю. Мікула

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь