Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

УВАГА!!! СКАРЛАТИНА

Дата: 07.02.2023 10:49
Кількість переглядів: 321

Протягом минулого місяця на території м. Івано-Франківська було зареєстровано 7 випадків гострого інфекційного захворювання - СКАРЛАТИНИ, проти 1 випадку за ідентичний період минулого року. Хворіють переважно діти у віці 5-9 років.

Фото без опису

Скарлатина — це хвороба, що викликана ß-гемолітичним стрептококом групи А. Джерелом інфекції є хвора людина чи бактеріоносій.

Шлях передачі — повітряно-краплинний. Краплі формуються під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Вони розлітаються на 0,5–1,5 м від інфікованої людини. «Вхідними воротами» інфекції є мигдалики.

У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, на мигдалинах можливий біло-жовтий наліт. Язик спочатку має біле нашарування, але після 2-3 днів починає очищатися з кінчика і до 4-го дня стає яскраво-червоним, з виокремленими сосочками — так званий малиновий язик.

Зазвичай через добу після початку захворювання на шкірі хворого виникає характерний висип. На рожевому тлі видно дрібні цятки, яскраво-рожеві або червоні, нерідко вони сверблять. Висип локалізується здебільшого в нижній частині живота, паховій зоні, на сідницях, внутрішніх поверхнях кінцівок. Він триває від 2 до 6 днів, потім блідне і покривається дрібними лусочками, а на кінцівках, особливо кистях і стопах, великими пластами. Що яскравішим і ряснішим був висип, то більше виражене лущення. У середньому лущення триває 2-3 тижні.

Попри загальне почервоніння обличчя, підборіддя і шкіра над верхньою губою залишаються блідими — утворюють так званий носогубний трикутник Філатова.

Залежно від тяжкості захворювання може мати легкий, середній чи важкий перебіг. У разі важкої токсичної форми початок хвороби супроводжують висока температура, блювота, інколи діарея, виражені симптоми ураження НС, розвиток коми.

Скарлатина може мати небезпечні ускладнення, такі як: набряк мозку,гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм.

Щеплення від скарлатини немає, проте перехворівши одного разу, у пацієнта виробляється стійкий імунітет. Специфічної профілактики від цієї хвороби також немає.

Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції 10 днів, якщо перебіг захворювання легкий і без ускладнень. Після цього терміну їм ще 12 днів не можна відвідувати місця великого скупчення людей: школи, офіси, тощо. Тож ізоляція триває мінімум 3 тижні.

Вам варто дотримуватися простих правил гігієни та здобути декілька хороших звичок, щоб вберегти себе та своїх рідних від даного захворювання :

  • регулярне миття рук з милом, при потребі використовуйте антисептик;

  • провітрювання та вологе прибирання приміщення, в якому перебувають діти і дорослі;

  • харчування, багате на вітаміни;

  • загартовування та заняття спортом;

  • лікування всіх хронічних захворювань (отитів, синуситів, тонзилітів).

 

Підготувала лікар-епідеміолог відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань

за матеріалами ЦГЗ Ольга КУБРАК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь