Обережно, ботулізм!
31 жовтня 2022р. знову зареєстровано випадок ботулізму, цього разу у мешканця с. Палагичі Тлумацької ТГ. Хвороба виникла після вживання ковбаси сумнівної якості, придбаної раніше на ринку, і яка зберігалась в неналежних умовах. Після проявів хвороби діагноз встановлено вчасно, хворого госпіталізовано. Після надання кваліфікованої допомоги, введення ботулінічного антитоксину стан хворого стабілізовано.
Нагадуємо, що ботулізм - це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсичне інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій. Токсин клостридій - ботулотоксин - починає вироблятися тільки без доступу кисню, та за неправильних умов виготовлення, зберігання чи транспортування продукту харчування.
Зазвичай це відбувається в консервованих, щільно закупорених продуктах, в черевці засоленої риби, в овочах, рибі та м‘ясі, засолених великими шматками, у великій тарі, до дна якої не проникає кисень. Багато випадків отруєння ботулотоксином виникають від вживання консервованих грибів.
З метою попередження захворювання на ботулізм не рекомендується:
- купувати на ринках у приватних осіб, тим більше у місцях несанкціонованої торгівлі, м’ясні, грибні, овочеві, фруктові консерви, герметично закупорені в банки,
а також рибу солону, в’ялену та копчену і м’ясопродукти, копчені в домашніх умовах;
- купуйте вищезгадані продукти тільки при наявності у продавця документів з інформацією про походження, термін виготовлення, умови зберігання та реалізації.
- вживати їжу з банки з найменшим здуттям кришки, нещільно закриті, з яких щось витікає, відчувається дивний або неприємний запах;
- уникайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігалися більше року;
- не вживайте продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості або не впевнені, що їх зберігали або транспортували належним чином.
Навіть консерви, у яких усе гаразд із терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими - ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.
Лікар із загальної гігієни
Лідія Попова