Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ

Дата: 17.08.2022 09:16
Кількість переглядів: 529

ХВОРОБА БРУДНИХ РУК

 

Ротавірусна інфекція - одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Переважно виникає в холодну пору року, з листопада до квітня.

Фото без опису

Станом на 01.08.2022року на території Івано-Франківської ТГ за 7 місяців (01.01.22-31.07.22р.) зареєстровано 8 випадків зараження.

 «Хвороба брудних рук» характерна для дітей, у яких ще не сформувалися навички особистої гігієни, а захисні можливості організму обмежені. Найбільш поширеною причиною діареї в дітей віком від 6 місяців до 4-5 років в усьому світі є ротавірус. Захворіти можуть і дорослі. У них захворювання протікає в легкій формі з менш вираженими симптомами.

Джерело – хвора людина. Передаватися вірус може контактно-побутовим шляхом – під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як наприклад, іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування. Хоча фекально-оральний шлях передачі є найпоширенішим, інфікуватися вірусом можна також при будь-якому контакті з рідинами організму хворої людини, наприклад під час чхання або контакту з дверними ручками чи іграшками, яких торкався хворий.

Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору, і навіть зневоднення в немовлят, маленьких дітей і рідше у дорослих.

Захворювання може ще проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, хоч попри те, що кишкова інфекція  не має жодного відношення до вірусів респіраторної групи. У дітей, які контактували з хворим, симптоми можуть проявлятися вже через 2 дні.

Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини:

  • надмірна сонливість;

  • часте блювання;

  • стілець чорного кольору або в ньому є кров чи гній;

  • підвищення температури тіла в дитини молодше 6 місяців;

  • висока температура тіла більше 24 годин у дитини старше 6 місяців. 

Профілактика ротавірусної інфекції.

Специфічна профілактика полягає в вакцинації проти ротавірусної інфекції. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих. Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.

Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук після відвідування туалету та громадських місць, перед їжею), а також правил обробки їжі та води. 

Овочі та фрукти необхідно ретельно мити, а під час епідемічного періоду рекомендується обдавати їх окропом. 

Для пиття та приготування їжі варто використовувати тільки кип’ячену воду. Забруднені іграшки та поверхні необхідно мити з миючим засобом, а обробка 70% розчином етилового спирту, попереджає подальше передавання вірусу.

ПАМ’ЯТАЙМО про дотримання простих і елементарних правил особистої гігієни!!!

 

Підготувала лікар-епідеміолог

відділення епідеміологічного нагляду(спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань

Ольга ГОЛУБЧАК.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь