Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В І Л / С Н І Д – НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

Дата: 13.05.2022 15:10
Кількість переглядів: 323

Однією з найнебезпечніших хвороб світу є епідемія ВІЛ/СНІДУ це пов’язано  з тим, що синдром імунодефіциту придбав масштаби  пандемії. На даний час понад 41млн. людей живуть, будучи інфіковані ВІЛ/СНІДОМ.

Фото без опису

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в організм людини, він викликає смертельне інфекційне захворювання, назване прийнятим у міжнародній практиці терміном «ВІЛ-інфекція». Хвороба протікає довго, має кілька стадій, останню з яких з різноманітними клінічними проявами позначають терміном «синдром набутого імунодефіциту». Термін «синдрому» позначає сукупність симптомів хвороби. Тому, що в кожному випадку ВІЛ/СНІДУ відзначалася глибока поразка імунної системи, а саме її недостатність, у назву включили визначення «імунний дефіцит».

За даними  ВООЗ, в період 30-ти років тривалості епідемії СНІДУ, 30 млн. людей померло, 34 млн. людей, які живуть з ВІЛ. 7400 людей, які інфікуються ВІЛ за день.

За даними ООН, поширення епідемії  СНІДУ в світі в цілому сповільнилися. Натомість в Україні, серед країн східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий.

Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ інфікованого разом з кров’ю, спермою чи виділенням піхви, з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини.

Вірус передається:

  • При статевих стосунках;

  • Через кров, насамперед через спільні шприци та голки, при внутрішньовенному введенню наркотичних речовин, а також забруднений кров’ю нестерильний медичний інструмент;

  • Дитині від ВІЛ інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів, чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ інфекції у тому, що після зараження людина  може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших – насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 8-10 років.

Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря, при чханні, кашлі, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом.

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування: тривала лихоманка, схуднення, нічне спітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Продовжується недуга 2-3 тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі і може інфікувати інших.

Проте,  врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок, розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, у деяких хворих розвиваються  пухлини чи ураження нервової системи.

На сьогодні ВІЛ інфекція немає радикальних засобів лікування,тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.

 

Лікар- епідеміолог Івано-Франківського РВ

ДУ «ІФ ОЦ КПХ МОЗ України»                                   Людмила Онуфрейчук 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь