Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В Тисменицькому районі виявлено небезпечний карантинний бур’ян - амброзію полинолисту

Дата: 21.09.2020 17:00
Кількість переглядів: 347

Нове вогнище карантинного бур’яну виявлено спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області при здійсненні фітосанітарного моніторингу земельних угідь в селі Підлужжя, Тисменицького району, територія прилегла довкола сільського кладовища по вул. Шевченка на площі 1 га.

Фото без опису

Карантинний режим запроваджено розпорядженням Тисменицької районної державної адміністрації від 16.09.2020 р. № 263.

Визначено заходи щодо боротьби та недопущення розповсюдження карантинного бур’яну, які включають в себе: скошування (але слід пам’ятати, що скошування необхідно проводити не одноразово, а по мірі відростання бур’яну (не менше 3-4 разів за літо)), дискування чи виривання вручну рослин амброзії або застосування гербіцидів на початку періоду вегетації бур’яну.

Довідково.

Амброзія полинолиста – однорічний бур’ян. Засмічує всі польові культури, особливо просапні (кукурудза, соняшник), ярі зернові; також росте у садах, на городах, виноградниках, луках, пасовищах, полезахисних смугах, на узбіччях доріг, відкосах залізничних шляхів, по берегах річок, ставків, зрошувальних каналів, на пустирях. Рослину можна зустріти і просто на вулицях міст.

Вогнища цього бур'яну не лише пригнічують розвиток сільськогосподарських культур, але й спричиняють алергійні захворювання людей.

Пилок рослин має чітко виражену сентибілізуючу дію і є основною причиною виникнення полінозів у людей, схильних до алергії.

Значної шкоди здоров'ю людини рослина завдає в період цвітіння. Пилок амброзії є причиною виникнення багатьох алергічних захворювань, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми.

Амброзія полинолиста схожа на полин звичайний (звідки й отримала свою назву), але не має запаху.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь