Державна підтримка бджолярів: обов’язковий порядок дій пасічника
Аби пасічникам розраховувати на державну підтримку своєї справи, необхідно зробити декілька основних кроків.
1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю такі документи:
-
копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
-
копію рішення про державну реєстрацію потужності;
-
копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);
-
копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (лише фізичні особи);
-
копію паспорта громадянина України (лише фізичні особи);
-
довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
-
копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
-
довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).
2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі - органи місцевого самоврядування).
3. Отримати бюджетні кошти на рахунки, відкриті у банку.
Увага: підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Для отримання державної реєстрації потужності операторів ринку подається заява до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39).
Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки видається районними, міськими державними лікарнями ветеринарної медицини.