Олешанська територіальна громада
офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Увага: посіви кукурудзи під загрозою пошкодження стебловим кукурудзяним метеликом

Дата: 21.06.2019 10:35
Кількість переглядів: 434

За даними моніторингу, проведеного спеціалістами управління фітосанітарної безпеки  Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області,   в Галицькому та Рогатинському районах,   в посівах кукурудзи відмічено літ та яйцекладку стеблового кукурудзяного метелика.  

Фото без опису

Шкодочинність стеблового метелика визначається не тільки кількістю пошкоджених рослин, але й характером пошкоджень. Гусениці метелика пошкоджують всі органи кукурудзи: листя, стебла, волоті, качани, крім коренів. Пошкоджуючи стебла, гусениці перегризають судинно-волокнисті пучки і цим порушують живлення рослин. Оптимальними для реалізації потенційної плодючості метеликів будуть температури повітря 18-300 С та вологість понад 70%, для розвитку яєць сприятливими є температура 250 С та вологість повітря 90-100%. Окрім прямих втрат, пошкодження метеликом призводить до збільшення ураженості кукурудзи фузаріозом, за якого погіршуються посівні та харчові якості зерна.

Для збереження урожаю кукурудзи спеціалістам господарств усіх форм власності рекомендуємо проводити постійний моніторинг посівів кукурудзи і при виявленні стеблового метелика, застосувати :

Біологічний захист. Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць слід проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тис. самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів. Ураженість яєць трихограмою сягає 60-75%. Ефективність трихограми залежить  від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі. 

Хімічний захист. При виявленні гусениць шкідника за  чисельності  1-2 екз/рослину або 6-8% заселених рослин у фазах «6-8 листків - викидання волоті»  необхідно проводити обприскування посівів інсектицидами з відповідними нормами внесення: Ампліго 150, ФК, Антиколорад, КС, Антиколорад Макс, Белт 480, КС, Борей, КС, Децис-f-люкс 25ЕС КЕ,  Кайзо, в.г.,  Карате 050 ЕС, к.е.; Карате Зеон 050 CS, мк.с.; Кораген, КЕ, Пірінекс Супер, КЕ, Протеус 110 OD МД; Рубін, КЕ; Фараон, КЕ, та інші відповідно до «Переліку…»

Ефект від використання інсектицидів залежить від точного визначення строків обробок. Найвищий він тоді, коли препарати вносять під час проникнення перших гусениць у стебла, тобто через два-три тижні після початку льоту метелика або під час масового його льоту. Цей строк доцільно встановлювати за допомогою феромонних пасток або світлопасток. Занадто рання обробка інсектицидами неефективна. Обприскування краще здійснювати ввечері, коли рослини кукурудзи гнучкіші.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь